Podcast PDCS

Na skafander som si nalepil fotku, aby so mnou ľudia nastúpili do sanitky

Episode Summary

30 rokov PDCS: Rozhovor s Patrikom Krebsom o umení a sociálnej práci. Patrik je spojený s PDCS viacerými spoluprácami, kde sme sa navzájom inšpirovali a pomáhali si s Divadlom bez domova. S Dušanom Ondruškom sa rozprávajú o učení v školách v "zlých štvrtiach", o divadle a práci s ľuďmi bez domova, ale aj o dobrovoľníctve v čase prvej vlny pandémie, keď Patrik stál pri zrode karanténneho mestečka.

Episode Notes

Patrik Krebs je vedúcim Divadla bez domova , ktoré angažuje ľudí bez domova alebo v zlej sociálnej situácii a spája tak umenie, sociálnu prácu aj scitlivovanie spoločnosti na problémy slabších.

Patrik je umelec a vzťah k utláčaným ľuďom ho sprevádza od dávna. V rozhovore s Dušanom Ondruškom spomína, ako sa dostal do Bronxu učiť angličtinu deti zo "zlých štvrtí", ako sa pracuje s ľuďmi, ktorí trpia závislosťami a čo všetko sa dá pri nich naučiť.

V poslednej časti rozhovoru sa rozprávajú o tom, ako vznikalo stanové karanténne mestečko v Bratislave a ako Patrik robil sanitkára. A nakoniec aj o tom, ako také abstraktné aktivity ako facilitovanie strategického plánovania môžu ovplyvniť život organizácie a osudy ľudí, ktorí k nej patria.